Mesanedeki idrarın üreterlerden  geri akımına böbreğe geri kaçmasına vezkoüreteral reflü (VUR) denir.VUR çocuklarda en çok görülen  ürolojik anomalidir.Pimer ve sekonder olmak üzere iki grupta incelenir.Sekonder Reflü mesane içi basıncın nörojen nedenler ve ya obstrüksiyona bağlı olarak artması sonucu ortaya çıkar.Pimer reflü ise vezikoüretral bileşkenin gelişimsel anomalasi ile ilişkili doğumsal bir patolojidir.

VUR tedavi edilebilir bir patolojidir.Tedavi protokolü doktorunuz tarafında reflü derecesine göre planlanacaktır.Tedavi yaklaşımları doktorunuzun hastalığın derecesine(Grade) göre karar vereceği tedavi protokolüdür.

  • İlaç Tedavisi
  • Endeskopik Enjeksiyon Tedavisi
  • Açık Cerrahi ile yapılan Tedavi

Olmak üzere gruplandırılabilir.

Ürün Kataloğu

DEXELL VUR TEDAVİSİ

Dexell Enjeksiyon materyali Dünyada ve Türkiye’de tercih edilen güvenilir  tıbbi bir  üründür. Pozitif şarjlı dextronomer ve çapraz bağlı hyaluronik asit özelliğinden dolayı uzun dönem dönem dokuda kalabilir. Dexell Pozitif şarj özelliği dokuda kolejenin harekete geçirilmesini sağlar ve yeni doku oluşumunu aktifleştirir.

Endeskopik Enjeksiyon Tedavisinde kullanılan Dexell Vur etken maddesi ile dünyada ve Türkiye’de tercih edilen güvenilir tıbbi bir üründür. Ameliyat genel anestezi altında açık cerrahiye gerek duymaksızın ürethradan sistoskopi ile girilir ve 3.7 Fr 38 cm uzunluğunda bir iğne ile mesane içinde üreter girişine uygulanır. Uygulama kapalı bir müdahale olduğundan hasta aynı gün taburcu edilir.

Sonda takılmasına gerek yoktur seyahet edebilir. Ameliyat sonrası doktorunuzun belirlediği kontrol günüde mesane ve böbrek ultrasonu çekilir. 6 ay sonra sondalı film çekilir reflü kontrol edilir. Reflü durduysa antibiyotik koruması bırakılır.

Uygulama genelde hastalarda %70-90 arasında başarı ile sonuçlanır. Başarısız olan uygulamalarda doktorunuzun kararıyla ikinci kez endeskopik enjeksiyon tedavisi uygulanabilir.

Özellikler

Alerjik Reaksiyon yapmaz

Alerjik Reaksiyon yapmaz

Biodegrable

Migrasyon yok

Sert olmayan micropartiküller